Co warto zobaczyć?

 

Jezioro Zegrzyńskie jest położone w niezwykle malowniczym miejscu. Choć pierwsze skojarzenia ze spędzaniem tu wolnego czasu to plażowanie, warto poświęcić też chwilę czasu na zgłębienie jego okolic, wokół których można znaleźć wiele ciekawych zabytków, których aż grzech nie zobaczyć.

 

Swoją wędrówkę zacząć należy od malowniczego miasteczka, którym jest Serock. Znajdziemy tu najstarszy w powiecie legionowskim zabytek: późnogotycki kościół pw. Zwiastowania NMP. Nieopodal znajdziemy Barbarkę – miejsce, w którym rozpoczęła się historia miasta. Dość ciekawy jest również stary cmentarz żydowski znajdujący się przy ulicy Pułtuskiej. Niestety niewiele z nagrobków zostało zachowanych. Po tym dość ekscytującym zwiedzaniu, dobrze też znaleźć chwilę czasu na relaks na serockiej plaży. Jest ona zarówno dobra dla tych, którzy uwielbiają się opalać jak i dla osób ceniących aktywne spędzanie czasu. Znajdziemy tu boisko do siatkówki i koszykówki. Kolejnym miejscem w którym powinniście się zatrzymać jest Jadwisin, wieś położona 4 km od Serocka. Ma ona głównie charakter wypoczynkowy; miłośnicy sportów wodnych znajdą tu przystanie żeglarskie. Przez miejscowość wytyczona jest ścieżka rowerowa oraz szlak spacerowy. Ponadto znajduje się tu renesansowy Pałac Radziwiłłów oraz ruiny dworku Szaniawskiego, który spłonął w 1977 roku. Czas już opuścić Jadwisin i ruszyć dalej, do niedaleko położonego Zegrza. Będąc tu nie można opuścić Pałacu Krasińskich.

 

Tereny te wzbogacą naszą wiedzę; wokół jest wiele miejsc związanych z historią, począwszy od tej najdawniejszej. Niewiele jest miejsc, w których można połączyć ten czas poznawania przeszłości wraz z rekreacją i odpoczynkiem.

                                              

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską za środków finansowych Europejskiego
Funduszu Rybackiego Zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

europejski fundusz rybacki po ryby 2007-2013

Copyright © 2014-2021 jezioro24.pl. Realizacja: CREATIVE-IT, Pozycjonowanie stron: SeoBusiness.pl